7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب

 • تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب
 • چرا دبی خروجی شیر برداشت دستگاه تصفیه کاهش پیدا می کند؟
 • گرفتگی فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی
 • چرا از دستگاه تصفیه پساب خارج می شود؟
 • مشکل بود و مزه نا مطبوع در دستگاه تصفیه ی آب
 • علت صدای دستگاه تصفیه ی آب چیست؟
 • تعمیر و تعویض پمپ در فیلتر تصفیه ی آب
 • تعمیر کار دستگاه تصفیه آب خانگی
 • نتیجه ی کلی

 

تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب

تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب


دستگاه تصفیه ی آب یکی از دستگاه هایی است که برای از بین بردن باکتری ها و سختی های آب در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به ویژه برای مکان هایی که دارای سختی آب زیاد هستند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما در رابطه با دستگاه تصفیه ی آب ممکن است شما با مشکلات زیادی مواجه شوید. در این مقاله می خواهیم در مورد مشکلات و خطاهایی که در فیلتر تصفیه ی آب ممکن است با آن ها مواجه شوید و در مورد تعمیر فیلتر تصفیه ی آب صحبت کنیم.


چرا دبی خروجی شیر برداشت دستگاه تصفیه کاهش پیدا می کند؟


از رایج ترین مشکلاتی که دستگاه شما را مورد خرابی و تعمیر قرار می دهد کاهش یا قطع دبی خروجی می باشد.این مشکل می تواند به دلیل حجم کم آب و یا فشاتر پایین آب بوده و اصلی ترین دلیل آن کار نکردن مخزن ذخیره در دستگاه تصفیه می باشد. ممکن است کیسه ی مربوط به فشار آب سوراخ شده باشد و یا حتی فشار آن به درستی تنظیم نشده باشد که با تعمیر مخزن فیلتر آب می توانید از این مشکل رهایی یابید.


گرفتگی فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی


در صورتی که سختی آب در محل شما زیاد باشد ممکن است به دلیل افزایش سختی گرفتی فیلتر های دستگاه تصفیه ی آب رخ دهد که در این صورت شما می توانید با تعویض فیلتر تصفیه ی آب و یا استفاده از دستگاه سخت گیر آب این مشکل را برطرف نمایید. همچنین از دیگر علل کاهش دبی می تواند گرفتگی رسوب گیر الیافی و یا فیلتر کربن بلاک و همچنین سایر فیلتر های مورد نظر باشد که در این صورت شما به یک تعویض فیلتر سریع نیازمند هستید.


چرا از دستگاه تصفیه پساب خارج می شود؟


از دیگر مشکلات رایج در این دستگاه ها خروج مداوم پساب از دستگاه تصفیه آب می باشد. هنگامی که جریان آب و فشار آبی در دستگاه نباشد معمولا کلید قطع فشار بالا دستگاه را به صورت خودکار خاموش می کند. با خاموش شدن این قسمت در یک دستگاه تصفیه آب سالم اصولا هیچ آبی نباید از دستگاه خارج شود. از این رو هنگام خروج آب از دستگاه حتما دستگاه شما دچار مشکل می باشد. دلیل اصلی این مشکل خراب بودن شیر برقی در دستگاه است که می بایست توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر گردد.


مشکل بود و مزه نا مطبوع در دستگاه تصفیه ی آب


این دسته از مشکلات جزو مشکلات اصلی محسوب می شود که افراد زیادی از آن رنج می برند. افراد معمولا هزینه ی زیادی را بابت خرید دستگاه تصفیه ی آب می پردازند اما معمولا پس از مدتی این مشکل را مشاهده کرده که مشکلی آزار دهنده است. اساس این مشکل در فیلتر های تصفیه آب می باشد. در این صورت شما چاره ای جز تعویض فیلتر های تصفیه ی آب نداشته و می بایست حتما آن ها تعویض نمایید تا موجب از بین بردن بو و مزه ی نامطبوع در دستگاه تصفیه ی آب شوید.


علت صدای دستگاه تصفیه ی آب چیست؟


تق تق کردن دستگاه تصفیه ی آب و یا مشکلاتی از این قبیل معمولا در اولین مصرف پس از نصب دستگاه تصفیه ی آب خانگی و یا تعویض فیلتر رخ می دهد که امری طبیعی بوده و باید پس از چند روز رفع شود. در صورتی که برطرف نگردد احتمالا شیلنگ آن دچار انسداد شده است که می بایست با بررسی شیلنگ انسداد های موجود در مسیر عبور آب برطرف گردد. پس از آن معمولا صدا های ایجاد شده در دستگاه از بین می روند.


تعمیر و تعویض پمپ در فیلتر تصفیه ی آب


فعالیت و عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه ی آب معمولا بسیار مهم بوده و عملیات لازم در دستگاه تصفیه ی آب مستقیما به سالم بودن دستگاه تصفیه ی آب باز می گردد. از این رو در صورتی که دچار مشکل شده باشد باید حتما بررسی شده و مشکل مورد نظر رفع گردد. فشار در پمپ دستگاه بسیار مهم بوده و اگر به هر دلیلی فشار پمپ کاهش یافت باید بررسی شود. خاموش و روشن شدن مخزن دستگاه تصفیه ی آب بر عهده ی قسمت پمپ دستگاه بوده و در صورت خراب بودن این بخش معمولا یا فشار کاهش می باید و یا آب از دستگاه تصفیه بیرون می ریزد. گاهی به قدری مشکل پمپ دستگاه بر اثر عدم سرویس و تعمیر به موقع کاهش می یابد که با تعمیر درست نشده و می بایست تعویض گردد.

تعویض پمپ اصولا به فشار صحیح آب خروجی از دستگاه منجر شده و شفافیت آب را افزایش می دهد. چرا که گاهی مشاهده می شود که آب دستگاه زلال نیست که در این صورت برای رفع کدر بودن آب دستگاه تصفیه می بایست مشکل بررسی شده و برطرف گردد.


تعمیر کار دستگاه تصفیه آب خانگی


پیچیدگی این دستگاه سبب می شود تا هر فردی نتواند از پس برطرف کردن مشکل دستگاه تصفیه ی آب بر بیاید از این رو به یک فردی که دارای تخصص و دانش و مهارت کافی در این زمینه است احساس می شود. برای این که بتوانید دستگاه خود را به درستی تعمیر کرده و مشکل را برطرف نمایید می توانید با متخصصین ما در این زمینه تماس حاصل نمایید تا در کوتاه ترین زمان به مشکل شما رسیدگی شود.


نتیجه ی کلی


دستگاه تصفیه ی آب از دستگاه های پرکاربردی است که برای از بین بردن املاح و سختی های مضر در آب مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه معمولا دچار مشکلات زیادی می شود که در متن بالا به طور کامل به آن ها پرداخته شد. در صورتی که دستگاه شما دچار هر مشکلی از قبیل مشکلات بالا شد می توانید به راحتی و با تماس با یک تعمیرکار به برطرف کردن مشکل دستگاه خود بپردازید.

بیشتر بخوانید:

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر یخچال فریزر

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام