7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

تعمیر کولر آبی

تعمیر و سرویس کولر آبی

آنچه در مرود کولر آبی خواهیم آموخت

 • تعمیر کولر آبی
 • تعمیر کولر آبی و چگونگی آن
 • مشکلات عمده ی کولر های آبی چیست و چگونه تعمیر می شود؟
 • تعمیر کولر آبی در محل
 • نتیجه گیری

تعمیر کولر آبی


گرمای هوا در فصل تابستان بسیار کلافه کننده بوده و قبل از شروع فصل گرما می بایست سیستم سرمایشی را راه اندازی نماییم. از مهم ترین نکات در راه اندازه سیستم سرمایشی تعمیر و یا سرویس آن است. به طور کلی امروزه از دو نوع سیستم سرمایشی استفاده می شود که یکی گازی و دیگر آبی است. کولر آبی مهم ترین وسیله در ایجاد هوای مطلوب در منزل و فصل تابستان است. معمولا افراد این نوع سیستم سرمایشی را ترجیح می دهند چرا که در کنار اندک معایبی که دارد مزایای زیادی نیز داراست که مهم ترین آن کم هزینه بودن آن است. همان طور که گفتیم قبل از شروع گرما می بایست حتما کولر خود را سرویس و در صورت خرابی به تعمیر کولر آبی خود بپردازید تا با شروع فصل با مشکل مواجه نشوید و بتوانید در طول فصل از کولر خود به راحتی استفاده نمایید. در ادامه می خواهیم در مورد چگونگی تعمیر کولر آبی و استفاده از این کولر صحبت کنیم.

 


تعمیر کولر آبی و چگونگی آن


همان طور که می دانید کولر های آبی جزو پر مصرف ترین سیستم های تهویه در ایران می باشند. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که شما باید در مورد تعمیر کولر آبی اطلاعات کسب نمایید. اولین نکته در تعمیر کولر آبی این است که شما حتما برای تعمیر می بایست از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید که مهارت کافی را در این زمینه داراست. باید بدانید که تعمیر کولر آبی با سرویس آن کاملا متفاوت است. سرویس کولر آبی که در ابتدای هر فصل گرم انجام می گیرد معمولا به بازدید از کولر گفته می شود تا در صورت وجود مشکلی خاص به حل آن پرداخت. به طور مثال تعویض پوشال، بازدید از مسیر لوله کشی آب در کولر، روغن کاری و یا یک سری تنظیمات مربوطه در مبحث سرویس کولر آبی است.

تعمیر کولر آبی به آن دسته از اقداماتی گفته می شود که فرد در جهت برطرف نمودن مشکل خاص در  کولر آن را به کار می گیرد. در ادامه می خواهیم تعدادی از مشکلات کولر آبی که نیاز به تعمیر دارد را برای شما بیان کنیم.

 

مشکلات عمده ی کولر های آبی چیست و چگونه تعمیر می شود؟

 1. روشن نشدن کولر: گاهی اوقات این اتفاق برای کولر ما رخ می دهد که با روشن نمودن،کولر کار نمی کند. احتمالا در این مورد فکر می کنیم کولر سوخته است.اما در بعضی از مواقع این طور نیست. یکی از عمده دلایلی که ممکن است کولر روشن نشود خرابی فیوز در کولر است. در این هنگام حتما می بایست فیوز کولر تعویض شود. دلیل دوم ایجاد قطع شدگی در سیم های فاز و یا نول در داخل کولر است. در این حالت اصطلاحا سیم کشی در کولر مشکل دارد که باید بازدید و برطرف شود. چون در غیر این صورت می تواند مشکلاتی جدی را به بار آورد.
 2. باد داغ با روشن شدن کولر: دومین مشکل که نشان می دهد کولر شما نیاز به تعمیر دارد باد داغ است. در این مورد هنگامی که شما کولر را روشن می کنید معمولا باد داغ زده و مشکل آفرین است. در این هنگام مشکل داخلی در کولر ایجاد شده و احتمالا مشکل از تشتک در کولر شماست. این مورد با نرسیدن آب به کولر همراه است که موجب ایجاد این مشکل می شود. حتی ممکن است شناور کولر دچار رسوب و گرفتگی شده باشد. اگر این مشکل ادامه پیدا کند احتمال سوختن کولر و یا خسارات جدی تر وجود دارد. از این رو تعمیر کولر آبی امری ضروری است.
 3. باد خنک با کیفیت کم: گاهی باد کولر داغ نیست اما خنک هم نیست. در این مورد مشکل از موارد بالا نبوده و به چند دلیل این اتفاق رخ می دهد که اصلی ترین آن شل یا سفت شدن تسمه پروانه ی کولر است.
 4. نیم سوز شدن موتور کولر: این مورد معمولا در بیشتر کولر هایی که به طور مرتب سرویس نمی شود رخ می دهد. اگر کولر خود را مدتی طولانی خریداری کرده و از آن استفاده می کند حتما به طور مرتب آن را سرویس نمایید. چرا که معمولا در کولر آبی های قدیمی این مشکل بیشتر رخ می دهد. از طریق اندازه گیری جریان می توان پی برد که کولر نیم سوز شده است یا خیر. از طریق بازدید و تعویض سیم پیچی موتور می توان این مورد را برطرف نمود که اصولا هر فردی قادر به انجام آن نبوده و فقط باید از فرد متخصص کمک گرفت.
 5. تک دور بودن کار موتور: این مورد شایع ترین نوع خرابی در کولر های آبی است که در آن موتور کولر فقط در دور تند یا کند کار می کند. در این حالت علت اصلی یا از موتور و دور آن است و یا از کلید تبدیل است که امکان خرابی آن زیاد است.
 6. صدای بلند کولر: این مشکل معمولا آزار دهنده است چرا که صدای کولر از حالت عادی بلند تر شده و مشکل ایجاد می کند. خراب شدن پولی ها،خراب بودن تسمه،تراز نبودن کولر،تاب داشتن فن پروانه و... از دلایل اصلی در صدای بالای کولر می باشد. که باید بررسی شود.

در قسمت بالا تعدادی از ایراد های کولر آبی را که نیاز به تعمیر فوری دارد را بیان نمودیم. اما فقط موارد بالا نبوده و این ها عمده ترین مشکلات در کولر های آبی بود. به طور کلی باید بگوییم که اگر کوچک ترین مشکل در کولر های آبی مشاهده نمودید حتما اقدام به سرویس آن کنید تا مشکل گسترش پیدا نکند.

 


تعمیر کولر آبی در محل


کولر آبی از سرویس های خنک کننده ای است که معمولا جا به جایی آن بسیار سخت و دشوار است. از این رو ما متخصصانی داریم که به تعمیر کولر آبی در محل می پردازند. این موضوع سبب می شود تا شما نیازی به آوردن کولر به محل تعمیر نداشته باشید و به راحتی از طریق تماس با ما کولر خود را مورد بازدید متخصصان ما قرار دهید. این موضوع سبب می شود تا کار شما در کوتاه ترین زمان انجام شده و مشکل کولر شما برطرف شود.

 


نتیجه گیری


در مقاله ی بالا در مورد تعمیر کولر آبی و همچنین تعمیر کولر آبی در محل سخن گفتیم. در یک جمع بندی کلی باید بگوییم که قبل از شروع هر فصل کولر خود را توسط متخصصین مورد سرویس شدن قرار دهید تا به مشکل برخورد نکنید. از طرفی با ایجاد مشکل در کولر آبی خود اقدام به رفع نکنید چرا که می تواند مشکلاتی را به وجود آورد. حتما از متخصصین ما برای رفع مشکل کمک بگیرید.

 

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام