7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی

استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی

استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی

خیلی از افراد تصور می‌کنند هر چقدر از پودر لباسشویی بیشتری استفاده کنند، لباس‌ها تمیز تر می‌شوند. این یک تصور غلط است. این افراد به قدری از پودر شوینده استفاده می‌کنند که علاوه بر سرازیر شدن کف از لباسشویی، آسیب‌های زیادی به ماشین لباسشویی و لباس‌ها وارد می‌کنند. در ادامه نکاتی در مورد استفاده  مناسب از مواد شوینده در لباسشویی خواهیم گفت.

  • چه مقدار پودر شوینده باید در ماشین لباسشویی ریخته شود؟
  • چرا از پودر شوینده کمی باید استفاده کنیم؟
  • استفاده از مایع نرم کننده در لباسشویی
  • استفاده از کپسول‌های  شوینده
  • خدمات آرا سرویس در تعمیر ماشین لباسشویی

 


استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی


چه مقدار پودر شوینده باید در ماشین لباسشویی ریخته شود؟

مقدار پودر شوینده مورد استفاده در لباسشویی، برای لباس‌هایی که تصور می‌کنید خیلی چرک هستند، یک پیمانه است. حتی اگر کمتر از یک پیمانه هم استفاده شود، به خوبی لباس‌های  شما را تمیز می‌کند. بنابراین نگران نباشید. اگر لباس‌های شما زیاد کثیف نیستند، تنها از یک قاشق غذا خوری پودر برای شست و شو استفاده کنید.

استفاده از پودر زیاد لباس‌های شما را تمیز تر نخواهد کرد. بنابراین این باور غلط را کنار بگذارید. شما با این کار عمر دستگاه را کاهش داده و به الیاف لباس آسیب وارد می‌کنید. یکی از مهم ترین علائمی که پس از استفاده طولانی مدت از پودر زیاد ایجاد می‌شود، بوی بد ماشین لباسشویی است.

هنگامی که از مقدار پودر شوینده زیاد استفاده می‌کنید، به مرور مازاد آن در زیر لگن ماشین لباسشویی ته نشین می‌شوند. کپک‌های تشکیل شده از آن‌ها موجب ایجاد بوی بد در دستگاه خواهد شد.

چرا مقدار پودر شوینده باید کم باشد؟

در گذشته در پودر‌های شوینده از کلرید سدیم یا نمک استفاده می‌شد. بنابراین استفاده از پودر زیاد تر برای تمیز شدن لباس‌ها امری طبیعی بود. امروزه در پودر‌های  شوینده از مواد پاک کننده زیادی استفاده می‌شود. بنابراین مقدار کلرید سدیم کم است. از این رو دلیلی برای استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی وجود ندارد.

استفاده از مایع نرم کننده در لباسشویی

عده‌ای از افراد علاوه بر پودر شوینده از نرم کننده جهت نرم کردن لباس‌ها استفاده می‌کنند. این امر در زمستان و برای شستن لباس‌های پشمی و ضخیم بیشتر می‌شود. اما بهتر است بدانید مایع‌های نرم کننده برای سلامت دستگاه مضر هستند. این مواد شیمیایی بوده و موجب کاهش عمر وسیله می‌شوند. اما اگر مجبور شدید از این مواد استفاده کنید، یک قاشق غذا خوری از مایع نرم کننده را داخل یک لیوان آب حل کنید. سپس در زمان آبگیری لباسشویی آن را کم کم وارد دستگاه نمایید.

استفاده از کپسول‌های شوینده

کپسول‌های شوینده، نوعی از مواد شوینده هستند که بعضی از افراد از آن استفاده می‌کنند. طرز استفاده از این کپسول‌ها متفاوت است. این کپسول‌ها باید داخل دیگ قرار بگیرند. از گذاشتن آن در داخل کشوی شوینده خودداری کنید. کپسول‌های شوینده هیچ ضرری برای دستگاه ندارند. بنابراین می‌توانید به جای پودر شوینده از کپسول‌های شوینده ماشین لباسشویی استفاده نمایید.


خدمات آرا سرویس در تعمیر ماشین لباسشویی


آرا سرویس با انواع خدمات در جهت تعمیر لوازم خانگی و برخورداری از بهترین تکنسین جهت تعمیرات، آماده ارائه خدمات تضمینی به شماست. می‌توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی در محل با ما تماس بگیرید. همچنین از طریق سایت درخواست تعمیرکار خود را ثبت کرده و منتظر تماس متخصصین ما باشید.

 


کلام آخر


تا اینجا در مورد مضرات مواد شوینده و مقدار مناسب استفاده از آن در ماشین لباسشویی صحبت کردیم. با توجه به موارد فوق می‌توان نتیجه گرفت، از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید. همچنین تا حد امکان، مصرف نرم کننده‌های  لباسشویی را کاهش دهید. می‌توانید به جای پودر شوینده از کپسول‌های شوینده مخصوص استفاده نمایید.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی"

  1. sara jafari

    ای کاش همه مثل شما توضیح میدادند

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام