7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

تعمیر چای ساز و قهوه ساز

مقدمه

لوازم برقی که در منزل یا محیط کاری مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل استفاده ی نا صحیح و یا زیاد می توانند بار ها در معرض مشکلات ویژه ای قرار گیرند. چای ساز و قهوه ساز نیز دو مورد از لوازم برقی هستند که از این جریان مستثنی نبوده و خرابی هایی برای آن ها به وجود می آید. در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات رایج در قهوه ساز و چای ساز آشنا نموده و بهترین راه برای تعمیر و نگهداری از قهوه ساز و چای ساز را بیان نماییم.

آنچه در مورد تعمیر قهوه ساز و چای ساز خواهیم آموخت

 • تعمیر چای ساز و قهوه ساز
 • تعمیر و رفع مشکلات رایج در قهوه ساز
 • خراب بودن دکمه در قهوه ساز و چای ساز را چگونه تعمیر نماییم؟
 • تعمیر قهوه ساز و چای ساز در محل
 • جمع بندی

 


تعمیر چای ساز و قهوه ساز


قهوه ساز و چای ساز دو قطعه از لوازم خانگی است که بیشترین استفاده را در لوازم برقی دارد. از این دو لوازم علاوه بر محیط خانه در محیط های اداری نیز استفاده می شود.از آن جایی که نحوه ی کار کردن با این دو وسیله راحت بوده و در زمان کم ترین قهوه یا چای را حاضر می کنند از این رو می توان گفت که استفاده ی زیادی از آن ها می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیر قهوه ساز و چای ساز صحبت کنیم. همان طور که گفته شد از آن جایی که پرکاربرد هستند می توانند به راحتی خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشند. با ما همراه باشید تا با مشکلات رایج در قهوه ساز و چای ساز آشنا شده و تا به راحتی بتوانید آن ها را تعمیر نمایید.


تعمیر و رفع مشکلات رایج در قهوه ساز


 • چرا پس از روشن نمودن پمپ دستگاه قهوه از دستگاه خارج نمی شود؟ این سوال ممکن است برای اکثر شما پیش آمده باشد و در سدد حل آن باشید. اولین موضوع توجه به پر بودن مخزن آب است. در صورتی که از دستگاه مخزن دار استفاده می کنید امکان دارد این مشکل رخ دهد. دومین دلیل ریختن مکرر قهوه ی بیش از حد در قهوه ساز است. اگر شما به طور صحیح و به میزان لازم قهوه وارد قهوه ساز نکنید دستگاه ممکن است پس از مدتی دچار گرفتگی شود که در این صورت نیاز به سرویس قهوه ساز و تعمیر آن احساس می شود.
 • چگونه دمای بویلر بخار را در قهوه جوش تنظیم کنیم؟برای این کار می بایست از فشار سنج استفاده نمایید. معمولا در صورتی که این کار را به تعمیر کار بسپارید به راحتی با انواع فشار سنج این کار را انجام می دهد.
 • چرا تفاله ی قهوه به همراه قهوه خارج می شود؟
 • این موضوع از مشکلات رایجی است که برای افراد ایجاد می شود. در صورتی که شما تفاله را در فنجان خود مشاهده می کنید. دلیل آن می تواند مربوط به تو رفتگی سبد های فیلتر باشد که می بایست تعویض گردد. در صورتی که مرتب قهوه ساز را سرویس کنید این مشکل پیش نمی آید.
 • چرا قهوه جوش قهوه را دم نمی کند؟مشکل دیگر خراب شدن المان دم کننده است. در این صورت دیگر قهوه ساز قادر به دم کردن قهوه نمی شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید حتما اقدام به تعمیر آن نمایید.
 • چرا قهوه جوش قهوه را گرم نگه نمی دارد؟این موضوع مستقیما مربوط به خراب بودن المان گرم کننده است که با بازدید یک تعمیر کار می توانید آن را برطرف نمایید.

تعمیر و رفع مشکلات رایج در چای ساز


 • چرا دستگاه پس از جوش آمدن خاموش نمی شود؟ این مشکل معمولا برای بیشتر چای ساز هایی که عمر خود را کرده اند پیش می آید که البته با تعمیر قابل ترمیم است. خراب شدن سنسور دما در چای ساز از اصلی ترین دلایلی است که می تواند موجب بروز چنین مشکلی شود. این سنسور کار خاموش و روشن کردن را پس از جوش آمدن انجام می دهد که وقتی خراب می شود نیاز به تعویض سنسور دمای چای ساز دارید.
 • چرا دستگاه پیش از جوش آمدن خاموش می شود؟ این مشکل بر عکس مشکل قبلی است که خراب بودن سنسور نیز در این جا نقش ایفا می کند.
 • چرا دستگاه چای ساز روشن نمی شود؟ اولین دلیلی که به ذهن می رسد خراب بودن دکمه ی خاموش و روشن در دستگاه است که این چنین نبوده و اصولا به دلیل خراب بودن بورد الکترونیکی این اتفاق رخ می دهد.
 • چرا دستگاه چای ساز گرم نمی شود؟ یکی دیگر از مشکلاتی که برای چای ساز به وجود می آید گرم نشدن چای ساز است. اصلی ترین دلیلی که موجب بروز این موضوع می شود خراب بودن المنت های دستگاه چای ساز است. المنت همان قطعه ای است که جریان الکتریکی را به جریان گرمایی تبدیل می کند. از این رو با خرابی این قسمت دیگر دستگاه قادر به گرم کردن چای نخواهد بود.

خراب بودن دکمه در قهوه ساز و چای ساز را چگونه برطرف نماییم؟


دسته ای از خرابی ها مربوط به دکمه های دستگاه است.معمولا هنگامی که دکمه ها خراب و فرسوده می شوند مشکلاتی در دستگاه ایجاد می شود که اغلب با نشت آب در مدار و یا گرم شدن بیش از حد دستگاه اتفاق می افتد. در این هنگام تنها راه چک کردن کلید ها و اتصالات است که گاهی اوقات می تواند قابل تعمیر باشد. گاهی نیز ممکن است بر اثر خرابی سیستم برق رسانی اختلالاتی در چای ساز و یا قهوه ساز شما رخ دهد که در این هنگام توسط یک تعمیر کار و فرد ماهر در این زمینه می توانید اقدام به حل این مشکل نمایید.


تعمیر قهوه ساز و چای ساز در محل


اگر قصد دارید در منزل خود مشکلات دستگاه های برقی خود را برطرف نمایید. تنها کافیست یک تماس بگیرید. متخصصین ما در این زمینه دارای دانش و مهارت کافی بوده و به تعمیر قهوه ساز در محل و یا چای ساز شما در منزل خواهند پرداخت. ما از این روش  برای راحتی شما مشتریان گرامی استفاده می کنیم تا با یک تماس تعمیر کار را به منزل خود برده و در مدت زمان کوتاهی مشکلات لوازم برقی خود را برطرف نمایید.


جمع بندی


چای ساز و قهوه ساز شما می تواند به دلایل مختلفی مورد تعمیر قرار گیرد. مشکلات گفته شده که به صورت مکرر برای این دو دستگاه پیش می آید می تواند کلافه کننده باشد. این دسته از مشکلات را برای شما بیان نمودیم و راجع به آن ها توضیحاتی داده شد. اگر دچار یکی از مشکلات گفته شده و یا خرابی های مشابه شدید از طریق تماس با متخصصین ما آن را رفع کنید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید:

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام