7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

تعمیر لوازم استخر

 

استخر مجموعه ای پیچیده و با لوازم و تجهیزات زیاد است که هر یک از آن ها دارای روش های خاصی برای نگهداری و تعمیر می باشد. تعمیر لوازم استخر شامل بخش های زیادی می شود که باید توسط فرد متخصص در این زمینه انجام شود. به طور کلی ساختمان و تجهیزات یک مجموعه ی آبی با مناطق دیگر متفاوت می باشد. از این رو ما در جهت راهنمای تعمیر استخر مقاله ای ترتیب دادیم و در مورد نحوه ی تعمیر و نگهداری استخر توضیحاتی را آورده ایم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

 • تعمیر لوازم استخر
 • نگهداری استخر
 • تعمیر تجهیزات مختلف در استخر
 • تعمیر لوازم استخر توسط گروه متخصصین آرا سرویس
 • نتیجه گیری


تعمیر لوازم استخر


موضوع تعمیر و نگهداری در هر مجموعه و مرتبط با هر زمینه ای امری بسیار مهم و حیاتی است. چرا که در صورت عدم اجرای صحیح می تواند خسارات زیادی را بر مجموعه وارد کند. استخر یکی از مناطقی است که تعمیر و نگهداری صحیح از آن بسیار مهم است.محیط استخر به نحوی است که با محیط های دیگر کاملا متفاوت بوده و می بایست مرتب سرویس شود. سرویس استخر موجب می شود تا در صورت وجود مشکل خاص بتوان آن را به راحتی برطرف نمود و از هزینه  های بیشتر جلوگیری کرد. تجهیزات استخر نیز می بایست مرتبط بررسی شود. چرا که خرابی هر یک از آن ها علاوه بر پایین آوردن سطح کیفیت آن استخر می تواند خسارات بدی را به همراه داشته باشد.

 


 نگهداری استخر


استخر سازه ای است که حساسیت خاص خود را دارد. هر چقدر هم به طور حرفه ای و بر اساس معیار های استاندارد ساخته شده باشد، اگر نگهداری آن به خوبی انجام نشده و یا تعمیر تجهیزات استخر به موقع انجام نشود می توان منجر به مشکلات جدی تری شده و کارایی استخر را مختل سازد. حال کار یک تعمیر کار متخصص در سرویس استخر بسیار مهم است. یک سرویس کار خوب کسی است که بتواند تجهیزات مختلف را آزمایش کرده و از طریق حواس خود مشکلات شیمیایی مرتبط با استخر را شناسایی کند. او باید قادر باشد تا به طور حرفه ای نحوه ی کار با تجهیزات استخر از جمله کار با فیلتر، پمپ و مبدل را بداند.

 


تعمیر تجهیزات مختلف در استخر


تعمیر و نگهداری از تجهیزات استخر به طور کلی شامل چندین موارد مهم است که به ترتیب موارد زیر است:

 • تعمیر و نگهداری کاسه ی استخر:

کاسه ی استخر از مهم ترین بخش های یک استخر است که باید به طور کاملا اصولی ساخته شود. در صورتی که این قسمت به طور حرفه ای و اصولی ساخته شده باشد در این بخش معمولا مشکلی به وجود نمی آید. اما مهم ترین نکته این است که تعمیر و سرویس کاسه ی استخر باید به طور مرتب انجام شود. این سرویس از آن جهت است که در صورت وجود ترک و یا نشتی سریعا مورد تعمیر قرار گیرد. در غیر این صورت خسارت های شدیدی ممکن است به استخر وارد شود و به دنبال آن هزینه های زیادی را به بار آورد.

 • تعمیر و نگهداری تاسیسات استخر:

این قسمت مربوط به تجهیزاتی نظیر اتصالات،تجهیزات و تابلو های برق است که بسیار مهم می باشد. همچنین کلیه ی قسمت های موتور خانه ی استخر می بایست مورد بررسی قرار گرفته و از لحاظ ایجاد نشتی و مشکلاتی از این قبیل برطرف شود. تعمیر و تمیز کردن استرینر های پمپ استخر باید به طور مرتب انجام شده و چک شوند. بخش مهمی از تجهیزات را پمپ ها تشکیل می دهند. در صورتی که صدای بلند و یا حس لرزش در پمپ به وجود آمد می بایست چک شده و رفع اشکال شود. بک واش فیلتر ها قسمتی دیگر از تجهیزات استخر است.

عواملی مختلفی برای بک واش فیلتر ها وجود دارد که شامل مواردی نظیر نوع استخر که سرباز و یا سرپوشیده است و یا میزان استفاده ی استخر می باشد. از دیگر موارد مهم تعویض سیلیس است که در استخر های خانگی و عمومی زمان تعویض آن  متفاوت می باشد. تعویض سیلیس  در کیفیت آب استخر بسیار مهم بوده و معمولا با طولانی شدن عمر آن ها می بایست عوض شوند.

 • شیمی آب استخر:

حفظ خاصیت شیمیایی در آب استخر از اهمیت زیادی برخوردار است. آب استخر می بایست از نظر شیمیایی در حالت تعادل بوده تا حفظ سلامتی شناگران را شامل شود. سیستم تصفیه ی استخر و همچنین استفاده از مواد ضد عفونی کننده در حد نرمال می تواند در تعادل شیمی آب استخر حائز اهمیت باشد. کلر مهم ترین ماده ای است که در جهت ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری ها در آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. جاروب کف استخر و همچنین تست آب از نظر درصد ph از عواملی است که در جهت شیمی استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • نازک کاری استخر:

نازک کاری استخر یکی از کار های اساسی در استخر است که می بایست حتما انجام شود. در این حیطه توجه به دو مورد از بین رفتن بند کشی سرامیک و تبله کردن و یا شکستن سرامیک ها بسیار مهم است. در صورت ایجاد چنین مشکلاتی می بایست از تعمیر کار استخر کمک بخواهید تا مشکلات را برطرف نماید.

 


 تعمیر لوازم استخر توسط گروه متخصصین آرا سرویس


م

متخصصین آرا سرویس در راستای بهینه سازی و تعمیر لوازم و تجهیزات استخر مشغول به فعالیت بوده و با به کار گیری بهترین روش ها و متد های روز قادر هستند در کوتاه ترین زمان به تعمیر و سرویس تجهیزات استخر بپردازند. از آن جایی که تعمیر تجهیزات استخر امری تخصصی است می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های درج شده تعمیر کار را به محیط برده  و مشکلات موجود در استخر را برطرف نمایید.

 


نتیجه گیری


 

تعمیر تجهیزات استخر کاری پیچیده و مهم است که باید حتما توسط فردی متخصص در این زمینه انجام شود. در مقاله ی فوق در مورد تعمیر قسمت های مختلف استخر صحبت کردیم و راه حل های برطرف کردن را در اختیار شما قرار دادیم. شما می توانید از طریق تماس با مهندسان آرا سرویس مشکلات گوناگون در استخر را برطرف نموده و از هزینه های گزاف تعمیر استخر جلوگیری نمایید.

بیش تر بخوانید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام