7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج

 

آنچه در مورد پکیج خواهیم آموخت:

  • تعمیر و سرویس پکیج
  • چگونگی عملکرد پکیج و تعمیر آن
  • موارد مهم پیش از نصب پکیج
  • چه زمانی می بایست پکیج را سرویس کرد
  • انواع سرویس و تعمیر پکیج
  • نتیجه گیری

تعمیر و سرویس پکیج


همه ی ما می دانیم در منزل مهم ترین چیز به خصوص در فصل های سرد استفاده از آب گرم و سیستم گرمایشی است. یکی از انواع لوازمی که به عنوان سیستم گرمایشی منزل مورد استفاده قرار می گیرد پکیج های گرمایشی به صورت دیواری است. این پکیج ها پرکاربرد ترین و بهترین وسایل گرمایشی شناخته می شوند که دارای قدرت گرم کنندگی بالایی برای محیط هستند. در ادامه می خواهیم در مورد استفاده از این پکیج ها و همچنین تعمیر و سرویس پکیج صحبت کنیم.

 


چگونگی عملکرد پکیج و تعمیر آن


همان طور که گفته شد استفاده از پکیج امروزه بسیار متداول است. دلایل استفاده ی بیشتر از این سیستم گرمایشی نیز مزایای زیاد آن است. مستقل بودن آن در هر واحد مسکونی، سهولت در دسترسی، امکان تنظیم دمای آب مصرفی به صورت دلخواه،مصرف بهینه و مهم تر از همه کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری پکیج مهم ترین مزایای استفاده از آن ها به شمار می آید.
یکی از اصلی ترین موضوعاتی که می بایست در هنگام استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد، شیوه ی صحیح نگهداری آن است. در صورتی که از پکیج به درستی مراقبت و استفاده نشود می تواند هزینه های زیادی را شامل شود. از این رو پیشنهاد ما به شما استفاده ی مناسب از آن است که تا حد امکان از تعمیر پکیج خودداری نمود. اما باید توجه نمایید که رسوب آب در قطعات و لوله های آن مهم ترین آسیبی است که بر آن ها به طور مکرر ایجاد می شود. برای جلوگیری از این مسئله شما باید هر سال پکیج خود را رسوب زدایی و سرویس نمایید. با این کار می توانید علاوه بر کاهش خطرات احتمالی از هزینه های زیادی که ممکن است در صورت عدم سرویس با آن مواجه شوید جلوگیری نمایید.


موارد مهم پیش از نصب پکیج


اما در این قسمت لازم است قبل از خرید و نصب پکیج نکاتی را یاد آور شویم. تا ابتدا با نکات مهم قبل از نصب پکیج آشنا شوید و سپس برای اطلاع از سرویس و تعمیر پکیج با ما همراه شوید.پیش از نصب پکیج موارد زیر را آزمایش کنید:
• گردش هوای مطلوب: از مهم ترین نکات در نصب پکیج گردش هوای مناسب و کافی است. در صورتی که هوای کافی در جهت گردش وجود نداشته باشد عملا نمی توانید پکیج را نصب نمایید. برای اجرای این مرحله می توانید از دودکش استفاده کنید یا اگر نمی خواهید از این روش استفاده کنید می توانید پکیج را در فضای آزادی همچون بالکن نصب کنید.
• سختی سنجی آب:این موضوع در صورتی بیشتر حائز اهمیت می باشد که منطقه ی زندگی شما سختی آب بالایی داشته باشد. در این صورت می بایست در فواصل زمانی کم و مشخصی اقدام به رسوب زدایی کنید و پکیج خود را سرویس نمایید تا با مشکلات بیشتری رو به رو نشوید.
• اطمینان از عملکرد دودکش: از نظر ایمنی می بایست اطمینان حاصل کنید که عملکرد دودکش شما صحیح باشد
• محکم بودن محل نصب: باید توجه کنید که محل نصب پکیج کاملا محکم و مستحکم باشد. در صورتی که استحکام کافی در محل برقرار نباشد سیستم شما ممکن است با مشکل خاصی از نظر فیزیکی مواجه شود.


چه زمانی می بایست پکیج را سرویس کرد؟


همان طور که در بالا گفته شد شما در فواصل مشخصی می بایست اقدام به سرویس پکیج خود کنید تا از هزینه های بیشتر ناشی از خرابی پکیج جلوگیری نمایید. ابتدا باید بدانید که لازم است هر چند وقت یکبار دست کم پکیج خود را به طور چشمی مورد بازرسی قرار دهید. این موضوع سبب می شود تا در صورت بروز مشکل جدی سریعا از آن پیشگیری نمایید و یا با اطلاع به افراد متخصص آن را تعمیر نمایید. در صورتی که از خرید و نصب پکیج شما مدت زمان زیادی گذشته و آن را سرویس نکرده اید حتما با کمک یکی از متخصصین مربوطه پکیج را به طور کلی مورد بررسی و سرویس قرار دهید.
اگر به تازگی اقدام به خرید پکیج کرده و یا آن را تهیه نموده اید به شما پیشنهاد می کنیم در دوره های زمانی خاص اقدام به سرویس پکیج نمایید. در صورتی که پکیج شما رسوب کرده باشد نیز می توانید در سرویس پکیج آن را از طریق رسوب زدایی پاک سازی کنید.

 


انواع سرویس و تعمیر پکیج


در این قسمت می خواهیم شما را با انواع سرویس پکیج آشنا نماییم. همان طور که گفته شد پکیج می بایست مرتب سرویس و در صورت خرابی تعمیر شود. اما نکته ی مهم این است که مشکل پکیج شما کجاست و از چه لحاظ می بایست مورد تعمیر و یا سرویس قرار گیرد. که در ادامه به شما خواهیم گفت.
1. رسوب زدایی: اولین و مهم ترین نکته در سرویس پکیج که در بالا نیز مورد بررسی قرار گرفت رسوب زدایی پکیج است. در رسوب زدایی سعی کنید با رسوب گیر های پلی فسفات و همچنین با تهویه ی مناسب این عمل را انجام دهید.
2. کنترل فشار آب: فشار آب می بایست در پکیج مناسب باشد. از آن جایی که فشار آب در سلامت پکیج مهم است از این رو می بایست حتما مورد بررسی قرار گیرد. از این رو کنترل شیر های آب امری حیاتی در سرویس پکیج شماست.
3. کنترل عملکرد بخش گرمایشی و بهداشتی: این دو مدار نقش مهمی را در پکیج شما و جلوگیری از خراب شدن آن دارا هستند. از این رو می بایست روند آن ها مورد بررسی مرتب قرار گیرد.
4. آزاد سازی محور سیرکولاسیون: در صورت ایجاد گرفتگی در این محور پکیج شما با مشکل پمپاژ و گردش آب مواجه می شود. سرویس مرتب سیرکولاسیون از این امر جلوگیری می کند.
5. تنظیم شیرگاز:این کار امری تخصصی است و بهتر است بر روی شیر گاز از یک صافی مناسب استفاده شود. تا عمر شیر پکیج افزایش یابد.
6. تنظیم حرارت: با استفاده از شیر های تنظیم حرارت می توان دمای محیط را به میزان دلخواه تنظیم نمود که می بایست این شیر ها همیشه سالم باشد.
7. کنترل دود کش: همان طور که پیش تر گفتیم عملکرد دودکش امری مهم است که می بایست از باز بودن مسیر هوا در آن اطمینان حاصل کرد.

 


نتیجه گیری


درمقاله ی بالا ما به طور مختصر و مفید به بررسی پکیج و همچنین اهمیت سرویس مرتب آن پرداختیم. نگهداری از پکیج در صورتی که درست انجام شود به راحتی کمک به افزایش طول عمر پکیج خواهد کرد. از ایم رو حتما به طور مرتب پکیج را سرویس کرده و در صورت بروز خرابی آن را سریعا تعمیر نمایید. لازم به ذکر است برای پیشگیری از خطر جهت سرویس و تعمیر پکیج حتما از فرد متخصص کمک بگیرید.

 

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید:

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام