7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

تعمیر لوازم موتور خانه

موتور خانه دارای تجهیزات متنوع و زیادی است که تعمیر و سرویس آن کار ساده ای نبوده و ممکن است مسائل و مشکلات پیچیده ای برای لوازم موتور خانه به وجود آید. البته باید گفت که هر چند وقت یک بار می بایست بخش ها و قسمت های مختلف موتور خانه مورد بررسی و سرویس قرار گیرد تا مشکلات جدی تری برای لوازم آن پیش نیاید.

  • مشکلات رایج در لوازم موتور خانه
  • نتیجه گیری
  • خدمات تعمیر لوازم موتور خانه توسط متخصصین آرا سرویس

 


تعمیر لوازم موتور خانه


همان طور که گفته شد تعمیر لوازم موتور خانه می بایست توسط یک تعمیر کار حرفه ای انجام گیرد.

چرا که بخش های پیچیده ای را داراست. در مقاله های قبل در مورد تعمیر شوفاژ صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تعمیر لوازم موتور خانه و مشکلاتی که ممکن است برای لوازم به وجود آید را مورد بررسی قرار دهیم.


مشکلات رایج در لوازم موتور خانه


نبودن برق در دیگ بخار:

این موضوع می تواند به دلیل خراب بودن برق شکن و یا فیوز کنترل کننده ی کوره رخ دهد. در صورتی که مشکل از خراب بودن برق شکن باشد می توانید آن را مجددا وصل نمایید. اما هنگامی که از قسمت فیوز دچار مشکل شده باشد باید برای تعویض آن توسط تعمیر کار اقدام نمایید.

قطع شدن جریان آب:

در این حالت جریات آب به سمت پکیح مسدود شده و باعث بروز چند مشکل خواهد شد. علت اصلی آن مربوط به شیر های بویلر و یا مسدود شدن مسیر جریان آب است.

خرابی در ترموستات:

ترموستات بخش مهمی در موتور خانه است که گرم و سرد شدن پکیج را به طور مستقیم تحت نظر دارد.در صورتی که به هر دلیل متوجه خراب شدن ترموستات شدید باید یک تعمیر کار را خبر کنید تا مشکل را بررسی نماید. ترموستات می بایست در حالت حرارت باشد و دمای آن تنظیم شده باشد تا عملکرد درست را برقرار کند. در صورت کار نکردن ترموستات در موتور خانه مشکل را عیب یابی کنید.

گرم نشدن دیگ بخار:

: چندین دلیل برای گرم نشدن دیگ بخار موتور خانه وجود دارد. اولین دلیل میزان نبودن سطح آب است. از طرفی میزان نبودن فشار و همچنین خراب شدن سیستم خودکار در دیگ بخار عوامل دیگری برای گرم نشدن دیگ بخار می باشد.

ایجاد رسوب و انباشته شدن رسوبات در دیگ بخار:

از مشکلات رایجی که بیشتر دیگ های بخار را درگیر می کند رسوب کردن دیگ بخار است. این روند در موتور هایی با قدمت بالا بیشتر رخ می دهد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید باید از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکل را بررسی کرده و به رفع رسوب دیگ موتور خانه بپردازد.

عدم وجود هوا و آب کافی در مخزن انبساط:

در سیستم های قدیمی معمولا مخزن انبساط در زیر شیروانی قرار گرفته و در سیستم های جدید توسط لوله کشی به دیگ بخار متصب می باشد. نحوه ی قرار گیری مخزن انبساط و همچنین میزان هوا و آب داخل آن بر روی عملکرد مناسب آن تاثیر می گذارد. از این رو می بایست مخزن انبساط با فشار و هوای کافی پر شود. در این زمینه باید یک تعمیرکار را خبر کنید.

نشت آب از دیگ بخار:

معیوب بودن پمپ از علل اصلی نشت آب از دیگ بخار می باشد. از این رو عملکرد ناصحیح پمپ عاملی بر خروج آب از دیگ بخار بوده که پس از تشخیص تعمیرکار می بایست تعویض و یا تعمیر شود.

نشت آب از پمپ:

هنگام مواجه شدن با این مشکل احتمالا نیاز به تعویض آب بندی احساس شود. در صورتی که مدت زمان زیادی از عایق بندی و یا آب بندی گذشته باشد ممکن است این سیستم دچار گرفتگی شده و سختی آب در آن تشکیل رسوب داده باشد. اگر چنین مشکلی پیش آمده و موجب نشتی آب شود باید به تعویض سیستم آب بندی پرداخت.

خراب شدن شیر های موتور خانه:

این شیر ها وظیفه ی اصلی را در گرم کردن موتور خانه بر عهده دارند. در صورتی که شیر های بخش های متخلف در لوله کشی در قسمت های مختلف موتور خانه دچار مشکل شود سیستم گرمایشی نیز دچار مشکل شده و باید بررسی و تعمیر گردد.

گرم نشدن رادیاتور:

با استفاده از سرویس رادیاتور و هواگیری پکیج می توان جلوی بروز این مشکل را گرفت. هنگامی که هوا در لوله های رادیاتور حبس می شود رادیاتور به درستی گرم نخواهد شد. از این رو با سرویس رادیاتور می توانید به راحتی جلوی این مشکل را بگیرید.


نتیجه گیری


لوازم موتور خانه از پیچیدگی زیادی برخوردار است. از این رو تعمیر لوازم موتور خانه کار هر فردی نبوده و باید حتما توسط تعمیر کار متخصص در این زمینه که دارای دانش و مهارت کافیست انجام گیرد.

ما در این مقاله در مورد مشکلات رایج در موتور خانه و تعمیر آن صحبت کردیم. با خواندن موارد گفته شده شما به راحتی می توانید مشکلات را در موتور خانه بررسی نموده و برای تعمیر و برطرف کردن آن از یک تعمیر کار کمک بگیرید و مشکل خود را در کوتاه ترین زمان برطرف کنید.


خدمات تعمیر لوازم موتور خانه توسط متخصصین آرا سرویس


مجموعه ی آرا سرویس با داشتن سابقه ی کار درخشان در زمینه ی تعمیر انواع لوازم و تجهیزات یاری دهنده ی شما برای برطرف کردن مشکلاتتان در زمینه های گوناگون است. با مشاهده ی بخش خدمات در سایت آرا سرویس می توانید اطلاعات بیشتری در زمینه ی کاری این مجموعه کسب نمایید.

آرا سرویس با ارائه ی خدمات سرویس و تعمیر لوازم موتور خانه و انواع تجهیزات در محل قادر است در کوتاه ترین زمان و با قیمتی مناسب خدماتی با کیفیت را برای شما ارائه دهد. بنابراین اگر نیاز به تعمیر لوازم خود دارید تنها با یک تماس می توانید بهترین مشاوره و تعمیرات را دریافت نمایید. تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

بیش تر بخوانید

تعمیر پکیج

تعمیر شومینه 

تعمیر لوازم گرمایشی

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام