7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

تعمیر و سرویس انواع یخچال صنعتی

 

ما در این قسمت تو ضیحاتی را در رابطه با خرید و نگهداری یخچال فریز های صنعتی خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد
یخچال فریزر های صنعتی کاربرد های بسیار فراوانی در دنیای امروز دارا هستند
از جمله کاربرد های آن ها میتوان به صنایع بستنی سازی ،صنایع لبنیات ، و صنایع میوه و تربار اشاره نمود.

آنچه خواهید خواند :

  • چگونگی اندازه گیری دمای یخچال فریزی های صنعتی
  • نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر های صنعتی
  • سایز بندی انواع یخچال فریزر صنعتی با شکل

چگونگی اندازه گیری دمای یخچال فریزی های صنعتی


دماسنج را در یک لیوان آب گذاشته و در طبقه وسط یخچال قرار دهید.
به مدت ۵ الی ۸ ساعت صبر کنید.
سپس دمای یخچال را مجددا چک کنید.
دماسنج را از لیوان آب بیرون بیاورید و مستقیماً در یخچال قرار دهید تا دمای هوای درون آن را مورد اندازه گیری قرار دهد.
این کار را به هنگام قطع شدن یخچال از برق نیز تکرار کنید در صورتی که پس از اتصال مجدد برق چهار درجه یا کمتر بود از سلامت غذا ها مطمئن شوید زیرا دما به دمای فاسد شدن غذا ها رسیده است.
. دمای مناسب یخچال دو تا پنج درجه سانتی‌گراد است اما توجه داشته باشید که دما در همه قسمت‌های یخچال یکسان نیست؛ بنابراین با قرار دادن مواد غذایی در طبقات مختلف از آنها بهتر نگهداری کنید.
توجه کنید که کشوهای پایینی با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد، مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات هستند.
خنک‌ترین قسمت یخچال ها طبقه پایین، روی کشوی مربوط به میوه و سبزیجات است که همواره ۲ درجه سانتی‌گراد دما دارد. گوشت و ماهی‌های تازه را باید در این طبقه نگهداری کرد. «تخم مرغ، محصولات لبنی، باقیمانده غذاها، شیرینی‌جات و محصولاتی که بعد از باز کردن باید در یخچال نگهداری شوند» را در طبقه میانی (۴/۵ درجه سانتی‌گراد) و طبقه بالای آن (۸ درجه سانتی‌گراد) نگهداری کنید.


نکات کلیدی برای خرید یخچال فریزر های صنعتی


برای خرید یخچال صنعتی یا فریزر صنعتی نکات بسیاری وجود دارد که قبل از انتخاب و خرید باید آنها را در نظر گرفت. این مسئله با توجه به سایز، کاربرد و کارکرد و ویژگی های یخچال ها برای هر کسب و کاری متفاوت است و هر کدام از این فاکتورها باید در نظر گرفته شود. در اینجا به پنج نکته قابل توجه قبل از خرید یخچال های فروشگاهی می پردازیم.

بالا بودن کمپرسور یا پایین بودن آن

کمپرسور بخشی از یخچال است که باعث سرد نگه داشتن آن می شود که می توان آن را روی یخچال و یا زیر یخچال تعبیه کرد. اگر کمپرسور ، روی یخچال تعبیه شود قیمت یخچال بیشتر می شود اما طول عمر آن طولانی تر خواهد شد . زمانی که گرما افزایش می یابد ، نیازی نیست که کمپرسور به سختی کار کند تا گرمای فضای داخل یخچال را کاهش دهد . علاوه بر این ، از آنجایی که کمپرسور روی یخچال قرار دارد، هوای گرم به سمت سقف می رود و بدین ترتیب هوای اطراف یخچال خنک تر می ماند

یخچال هایی با کمپرسور پایین ، گران نیستند اما طول عمر زیادی هم ندارند. این نوع از یخچال فروشگاهی معمولا فضای بیشتری دارند و از آنجا که کمپرسور در دسترس است برای تعمیر شرایط آسان تری دارند. با این حال ، وقتی که کمپرسور در پایین یخچال نصب شده باشد، هوای گرم ناشی از آن به سمت زمین می رود و باعث گرم شدن فضای اتاقی می شود که در آن قرار دارد پس در نتیجه یخچال هایی با کمپرسور بالا بهترند.

اندازه و سایز یخچال 

سایز یخچال های فروشگاهی بر اساس واحد اندازه گیری فوت محاسبه می شود. به طور کلی میزان بزرگی یک یخچال به مقدار موادغذایی که قرار است در آن نگهداری شود ، بودجه خریدار و فضای موجود در فروشگاه بستگی دارد. اندازه یخچال با توجه به نوع کاربری متفاوت است.

بازده انرژی

یخچال های سوپرمارکتی بزرگتر به مراتب مصرف انرژی بیشتری نسبت به یخچال های سوپر مارکتی کوچک دارند . اما یخچال هایی که با قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته می شوند در طولانی مدت موجب صرفه جویی در بسیاری از هزینه ها می شود و بسیار مقرون به صرفه هستند. میزان کمتر مصرف برق و راهکار های ارائه شده توسط سایت ما به شما کمک زیادی در کم کردن هزینه های شما می کند.

چرخ های جابجایی و یا همان چرخک ها

همه یخچال ها حتی یخچال های کوچک همواره سنگین هستند و برای جابه جایی و نصب به یک تیم نصاب نیاز دارند. اما نصب و جابجایی یخچال هایی که دارای چرخ هستند بسیار آسان تر است. این مدل مخصوصا برای سوپرمارکت ها و بیمارستان ها بسیار مناسب است چرا که جابجایی و تمیز کردن یخچال های دارای چرخ به خاطر حرکت آسان آنها بسیار آسان تر است. نوع چرخ و میزان کارایی آن بسیار در عمر مفید یخچال موثر هستند.

در دسترس بودن

برخی از یخچال های سوپرمارکتی دارای دو در هستند. یکی در جلوی یخچال و دیگری در عقب. اگر یخچال در وسط فروشگاه قرار بگیرد این قابلیت بسیار مفید است. از این طریق مشتری ها می توانند از هر دو طرف به مواد غذایی درون یخچال دسترسی پیدا کنند بدون اینکه بخواهند به سمت دیگر بروند. دسترسی مهم ترین عامل در ایجاد یک تجریه کاربری برای مشتریان فرشگاه شما می باشد. زمانی که مشتریان شما تجریه کاربری لذت بخشی در فروشگاه شما تجربه کنند ، به صورت ناخودآگاه تمایل دارند برای خرید های بعدی به فروشگاه شما مراجعه نمایند. رعایت این نکات کوچک می تواند سبب تحول در کسب و کار شما گردد


سایز بندی انواع یخچال فریزر صنعتی با شکل


شما عزیزان میتوانید با توجه به شکل زیر و اندازه ی محل قرارگیری یخچال بهترین استفاده را از این دستگاه ببرید.

 

بیشتر بخوانید:

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام