7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی از قطعات مهم و پرکاربرد در آشپزخانه ی هر خانه است. از آن جایی که از این وسیله ی برقی به میزان زیادی استفاده می شود ممکن است پس از مدت ها استفاده و یا استفاده ی ناصحیح از ماشین لباسشویی با مشکلات زیادی در رابطه با آن مواجه شوید. یکی از این مشکلات باز نشدن و خراب شدن درب ماشین لباسشویی است.

  • علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟
  • چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟
  • قفل درب ماشین لباسشویی را چک نمایید
  • خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی
  • تخلیه نشدن آب و باز نشدن درب ماشین لباسشویی
  • استفاده ی صحیح از ماشین لباسشویی
  • تعمیر درب ماشین لباسشویی در محل

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟


خراب شدن و یا باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که در رابطه با این دستگاه احتمالا به آن دچار خواهید شد. از این رو توصیه ی ما به شما این است که ابتدا روش باز کردن درب ماشین لباسشویی را به شیوه ای صحیح بدانید. اگر شما درب را به درستی باز و بسته نکنید ممکن است پس از مدتی با مشکل خراب شدن درب ماشین لباسشویی و باز نشدن آن مواجه شوید. در ادامه می خواهیم دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

ممکن است پس از چند بار شست و شوی لباس در روز با این مشکل مواجه شده و یا پس از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی به این مشکل برخورد نمایید. در این هنگام تکلیف چیست و باید چه کرد؟چگونه می توان درب ماشین لباسشویی را باز نمود و دوباره از آن استفاده کرد؟

این مشکل معمولا در هنگامی که شست و شو تمام شده و شما قصد خروج لباس ها از ماشین لباسشویی را دارید اتفاق می افتد. از این رو وضعیت دشوار شده و شما به هر ترفندی که شدن قصد باز کردن درب و خروج لباس ها را دارید. چرا که ماندن لباس در ماشین لباسشویی می تواند به آن صدمه وارد کند. نگران نباشید و موارد زیر را دنبال نمایید.

قفل درب ماشین لباسشویی را چک نمایید

اگر با این جریان مواجه شدید سریعا قفل درب را چک نمایید. معمولا تمامی ماشین لباسشویی ها دارای قفلی در جهت جلوگیری از باز شدن درب ماشین لباسشویی در حین شست و شو هستند. معمولا پس از اتمام شست و شو می بایست چند دقیقه صبر کنید که این زمان در حدود 1 الی 2 دقیقه است. پس از گذشتن این بازه ی زمانی اقدام به باز کردن درب نمایید.

در صورتی که درب ماشین لباسشویی باز نشدن یکی از علل آن می تواند خرابی قفل ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی دارای صفحه ی نمایش اعلام اخطار ها باشد اصولا در چنین مواقعی اخطار می دهد. در این هنگام شما می بایست اقدام به تعویض قفل ماشین لباسشویی نمایید. در صورتی که خود قادر به این کار نیستید می توانید از متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید. نگران نباشید برای تمامی ماشین لباسشویی ها از هر نوع و برندی در بازار قفل مورد نظر یافت می شود. که با تعمیر آن مشکل ماشین لباسشویی برطرف می گردد.

خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی

خراب شدن لولای درب ماشین لباسشویی

 

همه ی ما به لولای پلاستیک مانند درب ماشین لباسشویی که در قسمت درونی جای گرفته است دقت کرده ایم. این لولا نقش مهمی را در ماشین لباسشویی ایفا می کند که یکی از مهم ترین نقش های آن قفل کردن و محکم کردن درب ماشین لباسشویی در حین شست و شو است.  این لولا سبب می شود تا درب ماشین لباسشویی به راحتی باز و بسته شده و چفت شود.

در صورتی که این قسمت تنظیم نباشد و درب به راحتی باز و بسته نشود معمولا باعث خرابی آن شده و پس از مدتی پوسیده می شود. در این صورت یکی از مسائلی که ممکن است ایجاد شدن قفل شدن درب ماشین لباسشویی و باز نشدن آن است. می توانید با بررسی این قسمت مشکل را برطرف نموده و یا در صورت نیاز از یک متخصص کمک بخواهید.

تخلیه نشدن آب و باز نشدن درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی می شود تخلیه نشدن آب درون ماشین لباسشویی است که این به تنهایی مشکلی دیگر است. تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی علل مختلفی دارد که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم. از این رو اگر به هر دلیلی آب تخلیه نشد ابتدا برای رفع این مشکل اقدام نمایید. برای این منظور می توانید از یک تعمیر کار کمک گرفته تا هر دو مشکل را برطرف نموده و درب ماشین لباسشویی شما به راحتی باز شود.

استفاده ی صحیح از ماشین لباسشویی

در صورتی که شما از ماشین لباسشویی به شیوه ای صحیح استفاده نمایید هرگز با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد. علاوه بر این ماشین لباسشویی شما همیشه سالم مانده و موجب می شود هیچ یک از قسمت های آن دچار خرابی نشده و همیشه سالم باقی بماند. البته باید گفت ماشین لباسشویی ها پس از مدتی کار کردن ممکن است دچار مشکلاتی جزئی شوند که به راحتی قابل برطرف کردن بوده و سالم  خواهند ماند.


تعمیر درب ماشین لباسشویی در محل


در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار هر مشکلی شده است تنها کافیست سفارش خود در رابطه با تعمیر ماشین لباسشویی خود در سایت ثبت نمایید. تیم مهندسی آرا سرویس با به کار گیری بهترین روش ها در جهت تعمیر ماشین لباسشویی و عیب یابی باز نشدن درب ماشین لباسشویی و یا سایر لوازم برقی دیگر قادر است در محل لوازم شما را تعمیر نموده و به صورت تضمینی خدمات تعمیر را انجام دهد. برای تعمیر لوازم خانگی در محل از طریق ثبت سفارش و یا تماس با شماره های درج شده اقدام نمایید.


نتیجه گیری


باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از انواع مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید. در جهت تعمیر درب ماشین لباسشویی و یا برطرف نمودن سایر عیوب لوازم برقی از یک تعمیر کار کمک بگیرید. ابتدا در صورتی که قادر هستید دستگاه را عیب یابی نمایید. یا در صورت عدم توانایی تعمیر می توانید از متخصصین آرا سرویس کمک بگیرید.

همچنین لازم به ذکر است که به محض مواجه شدن با مشکلاتی از قبیل مشکلات گفته شده سریعا اقدام به تعمیر نمایید.تا مشکل پیچیده تر نشده و موجب خرابی بیشتر نشود. با تیم مهندسی آرا سرویس در این زمینه در تماس باشید.

بیش تر بخوانید:

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر هود

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام