7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

مشکلات رایج تلویزیون+ عیب یابی آن‌

مشکلات رایج تلویزیون+ عیب یابی آن‌

  • مشکلات رایج تلویزیون
  • عیب یابی مشکلات رایج تلویزیون
  • تعمیر تلویزیون در محل

مشکلات رایج تلویزیون


در یک تلویزیون خراب صفحه نمایش و تصویر، به همراه صدای تلویزیون ممکن است دچار مشکل شود. در چنین حالتی باید برای تعمیر آن اقدام کنید. ممکن است تلویزیون با یک بررسی ساده تعمیر شود. همچنین شاید نیاز به تعویض برخی از قطعات باشد. به ویژه اگر مشکل مربوط به صفحه نمایش باشد، باید سریعا تعمیر گردد. چرا که این دسته از مشکلات به مرور زمان می‌تواند گسترده تر شود. در این حالت تعمیر آن دشوار تر خواهد شد. در ادامه شما را با مشکلات رایج تلویزیون و دلایل بروز آن آشنا می‌کنیم.


عیب یابی مشکلات رایج تلویزیون


صفحه نمایش تاریک است

اگر در حین تماشای تلویزیون متوجه تاریک بودن صفحه نمایش شدید، تنظیمات تصویر بهم خورده است. با ورود به بخش تنظیمات، backlight یا brightness صفحه نمایش را افزایش دهید تا مشکل رفع گردد.

صفحه نمایش تمایز رنگ را تشخیص نمی‌دهد

این مشکل در اصطلاح قاطی شدن رنگ تلویزیون نامیده می شود. مجددا وارد بخش تنظیمات شده و تنظیمات backlight یا brightness را افزایش دهید. Color temperature را روشن تر یا سرد تر کنید. وارد بخش color شده و آن را افزایش دهید. می‌توانید حالت تصویر را به dynamic  یا  vivid تغییر دهید.

تصویر تلویزیون می‌پرد

 پریدن ناگهانی تصویر تلویزیون به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. جهت برطرف کردن این مشکل وارد تنظیمات شوید. گزینه motion interpolation را غیر فعال کنید. این بخش موجب افزایش فریم ویدیو و تاری تصویر می‌شود. بنابراین غیر فعال کردن این بخش، مشکل را برطرف می‌کند.

رنگ صفحه نمایش به رنگ آبی، سبز و یا سیاه است

 به وجود آمدن این مشکل به معنای عدم دریافت سیگنال توسط تلویزیون است. دستگاه پخش کننده یا گیرنده دیجیتال مورد استفاده را بررسی کنید. از روشن بودن آن و متصل بودن کابل‌های اتصال اطمینان حاصل کنید.

ورودی ویدیوئی AV1,AV2,HDMI  و… را بررسی نمایید. مطمئن شوید که ورودی درست انتخاب شده است. به این ترتیب تمامی کابل‌ها را بررسی کنید. اگر مشکل از هیچ کدام از بخش‌های گفته شده نباشد، از سالم بودن گیرنده دیجیتال و یا دستگاه پخش کننده مطمئن شوید. ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند.

تلویزیون به صورت متوالی روشن و خاموش می‌شود

 قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون، معمولا همراه با داشتن صدا اتفاق می‌افتد. این مشکل به دلایل مختلفی بروز می‌کند. مهم ترین دلیل بروز قطع شدن بک لایت است. اگر تلویزیون شما ال‌ای دی بوده و این مشکل در آن بروز کند، احتمالا لامپ ال‌ای دی سوخته است. با تعمیر بک لایت و لامپ می‌توان مشکل را برطرف کرد.

در حالت HDMI تصویری مشاهده نمی‌شود

 جهت برطرف کردن، ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید. اتصالات دستگاه را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. اگر کابل HDMI شما اصلی نباشد، چنین مشکلی به وجود می آید. بنابراین از کابل‌های مرغوب استفاده کنید. اگر مشکل از بخش‌های گفته شده نباشد، باید از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

تلویزیون به طور ناگهانی خاموش می‌شود

 در تلویزیون‌های مختلف دلیل بروز این مشکل متفاوت است. اما به طور معمول علت قطع شدن ناگهانی تصویر در تلویزیون، مربوط به برد پاور و یا مین برد است. با تعمیر هر یک از بخش‌های گفته شده مشکل برطرف خواهد شد.

تصویر تلویزیون وارونه می‌شود

تصویر وارونه نشان داده می‌شود

 وارونه شدن تصویر در تلویزیون معمولا به علت خراب شدن مین برد، فلت و یا پنل اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیل خراب شدن، فریمور مین برد است. فریمور یک برنامه نرم افزاری در بخش حافظه مین برد است. از آن جایی که این بخش، وظیفه کنترل تصویر و عملکرد صحیح دستگاه را بر عهده دارد، خراب شدن این بخش موجب وارونه شدن تصویر می‌گردد.

برای رفع مشکل به قسمت تنظیمات رفته و آن را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از این بخش نباشد، مین برد باید بررسی شده و در صورت لزوم تعویض گردد.

پیدا شدن خطوط عمودی بر روی تلویزیون

پیدا شدن خطوط عمودی بر روی تلویزیون

در تلویزیون‌های ال‌ ای دی یا ال سی ای، 3 دلیل کلی موجب بروز خطوط عمودی می‌شود. قطع شدن اتصال فلت در اتصال به پنل، قطع شدن خروجی ‌ای سی پردازشگر و قطع شدن اتصال گرافیت بر روی پنل، منجر به پیدایش این خطوط می‌شود. برای برطرف کردن آن حتما از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

در صحنه‌های تاریک بر روی صفحه نمایش لکه‌های روشن دیده می‌شود

 هنگام مشاهده این مشکل با یک پارچه نرم قسمت سفید را پاک کنید. ممکن است مشکل از بخش تنظیمات صفحه نمایش باشد. به هر حال برای رفع آن، تلوزیون را به یک تعمیرکار نشان دهید.

تصویر از بخش بالا روشن و تاریک می‌شود

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون تاریک و روشن شدن بخشی از صفحه، به ویژه قسمت بالایی است. مهم ترین دلیل بروز این مشکل، وجود ایراد در پنل است. از آن جایی که پنل تلویزیون بسیار حساس و ظریف است، در صورت خراب شدن این قسمت حتما باید یک تعمیر کار آن را تعمیر نماید.

شکستن یا آبخوردگی پنل تلویزیون

شکسته شدن و یا آبخوردگی پنل تلویزیون مشکلی مهم است که در صورت بروز باید سریعا تعمیر گردد. این روند به دلیل اصابت ضربه‌های ناگهانی و یا ریخته شده آب بر پنل بروز می‌کند. لازم به ذکر است که استفاده زیاد از اسپری‌های پاک کننده می‌تواند موجب آبخوردگی پنل شود. تعویض پنل تنها راه حل این مشکل است.


تعمیر تلویزیون در محل


آرا سرویس یکی از نمایندگی‌های رسمی تعمیر تلویزیون در تهران است. اگر هر یک از مشکلات فوق و یا مشکلات دیگر را در تلویزیون خود مشاهده نمودید، می‌توانید از طریق وب سایت رسمی آرا سرویس، درخواست خود برای تعمیرکار تلویزیون را ثبت کنید. همچنین از طریق تماس با شماره‌های درج شده با مشاوران ما صحبت کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید. تعمیرکار خود برای تعمیر لوازم خانگی در محل را از ما بخواهید.


کلام آخر


در مطالب فوق در مورد مشکلات رایج تلویزیون و راه حل آن‌ها صحبت کردیم. هدف از ارائه مطالب گفته شده، راهنمایی مشتریان گرامی در جهت تعمیر تلویزیون است. شما می‌توانید به سادگی تلویزیون خود را عیب یابی نمایید. در صورت داشتن سوال دیگر می‌توانید با ما تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان، درخواست تعمیر لوازم خود را اعلام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام