7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

 • ماشین لباسشویی که یکی از ضروری ترین ابزار و لوازم در خانه هاست دچار مشکلات زیادی می شود. عیب یابی در ماشین لباسشویی و برطرف نمودن آن پس از فهمیدن خراب شدن ماشین لباسشویی کار چندان آسانی نبوده و می بایست با راه حل های مناسب آن را برطرف کرد. در ادامه می خواهیم در مورد مشکلات رایج در ماشین لباسشویی و روش های برطرف نمودن آن صحبت کنیم.
 • روشن نشدن دستگاه با ولوم تایمر
 • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
 • توقف ماشین لباسشویی پس از مرحله ی آب گیری
 • آبگیری در لباسشویی متوقف نمی شود
 • خروج آب از ماشین لباسشویی حین کار
 • گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی
 • تخلیه نشدن آب چرک از ماشین لباسشویی
 • تعمیر ماشین لباسشویی در محل

   


مشکلات رایج ماشین لباسشویی


ماشین لباسشویی برای خانواده و به ویژه خانم های خانه دار نقش اصلی در بین لوازم دیگر آشپزخانه را ایفا می کند. ایجاد مشکل برای ماشین لباسشویی برای فرد دردسر ساز است چرا که بخش مهمی از کار های روزمره توسط ماشین لباسشویی انجام می گیرد. اجزای ماشین لباسشویی و نحوه ی عملکرد آن ها با توجه به سیستم ساخت پیچیده ای که دارد به راحتی قابل فهم نیست. از این رو هنگامی که ماشین لباسشویی شما دچار مشکلی جدی شد و از آن سر در نیاوردید اقدام به تعمیر آن نکنید و مشکل را بیشتر نکنید. بلکه با دنبال کردن روش های ماشین لباسشویی را عیب یابی نمایید.

روشن نشدن دستگاه با ولوم تایمر

اولین دلیل معیوب شدن کابل برق است که باعث عدم روشن شدن ماشین لباسشویی می شود. در این هنگام می بایست سیستم برق ماشین لباسشویی مورد ارزیابی قرار گرفته و عیب یابی شود. خراب بودن کلید ماشین لباسشویی دلیلی دیگر در روشن نشدن است. اگر هیچ یک از موارد گفته شده دلیلی بر روشن نشدن نبود احتمالا رابط های میکروسوئیچ در آن دچار مشکل شده است. میکروسوئیچ به آن دسته از سیم هایی گفته می شود که از طرف تایمر به سمت درب ماشین لباسشویی می روند. راه های مختلفی در جهت اطمینان از سالم بودن این قسمت وجود دارد که در صورت سالم نبودن شما می بایست برای تعویض میکروسوئیچ اقدام کنید.

 

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

اهمیت آب گیری لباس ها در ماشین لباسشویی بسیار مهم است. آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دارای دلایلی مختلف است. ساده ترین دلیل آن باز بودن درب ماشین لباسشویی است. در این قسمت نیز خراب بودن میکروسوئیچ یا سیم های رابط در ماشین لباسشویی می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. از دلایل دیگر آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می توان به خراب بودن هیدرواستات و یا معیوب شدن شیر های ورودی آب اشاره نمود.

توقف ماشین لباسشویی پس از مرحله ی آبگیری

بسیار پیش می آید که ماشین لباسشویی پس از اتمام عملیات آبگیری متوقف شده و عملیات بعدی را به انجام نمی رساند. خراب شدن هیدرواستات می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود. ارتباط بین هیدواستات و کنتاکت مشترک متصل شده به موتور بسیار مهم است. اگر ارتباط بین این دو قطع شود می تواند عملیات را پس از آبگیری متوقف نماید.دلیل دوم سوختن موتور تایمر در ماشین لباسشویی است. از طرفی قطع شدن سیم های رابط در بین موتور تایمر و هیدواستات باعث بروز مشکل فوق خواهد شد.
آبگیری در لباسشویی متوقف نمی شود.

برعکس مشکل گفته شده نیز می تواند در ماشین لباسشویی رخ دهد. گاهی ممکن است روند آبگیری در ماشین لباسشویی یکسره شده و قطع نشود. در صورتی که با قطع سیستم برق روند آبگیری در ماشین لباسشویی متوقف شدن مشکل از قسمت تایمر ماشین لباسشویی می باشد. اما در صورتی که پس از قطع جریان برق نیز ماشین لباسشویی همچنان به روند آبگیری ادامه داد در این هنگام شیر های اتصال ماشین لباسشویی می بایست مورد بررسی قرار گیرد.

خروج آب از ماشین لباسشویی در حین کار

نشت آب از ماشین لباسشویی در حین کار برای خانم های خانه دار فاجعه است. چرا که کل محیط با خروج آب خیس شده و برای فرد دردسر ساز می شود. این مشکل از رایج ترین مشکلاتی است که برای ماشین لباسشویی اتفاق می افتد. در این هنگام با توجه به محل نشت آب می توان به این نتیجه دست یافت که مشکل کجاست. هر گاه با چنین مشکلی مواجه شدید محل دقیق نشت آب را شناسایی کنید.

در صورتی که مشکل از لوله های رابط بوده و قسمت نشتی در آنجا باشد این لوله ها می بایست تعویض گردند . اما موارد دیگر برای نشتی آب وجود دارد که ترکیدگی قاب مخصوص جاپودری، واتر پمپ و مواردی از این قبیل را شامل می شود. در این حین باید قطعات گفته شده تعویض گردند.

گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی

قسمت هیتر بخش مهمی در ماشین لباسشویی است که گرم کردن آب را انجام می دهد. از این رو گرم نشدن آب مستقیما به دلیل وجود ایراد در هیتر می باشد. برای حل این مشکل هیتر باید باز شده و مورد بررسی قرار یرد. قطع شدن سیم رابط در بین تایمر و هیتر می تواند منجر به گرم نشدن آب ماشین لباسشویی شود. برای حل این مشکل سیم های رابط در این قسمت باید تعویض گردند.

تخلیه نشدن آب چرک از ماشین لباسشویی

یک ماشین لباسشویی سالم پس از شست و شوی لباس ها می بایست آب چرک ناشی از آن را خارج کند. اما گاهی این عملیات در ماشین لباسشویی انجام نمی شود. دلیل این امر مستقیما به خراب بودن و یا گرفتگی سیستم تخلیه بر میگردد. در صورتی که مشکل از پمپ تخلیه باشد با تعویض آن می توان مشکل را برطرف نمود.


تعمیر ماشین لباسشویی در محل


تیم مهندسی و تعمیر آرا سرویس با ارائه ی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در محل این امکان را فراهم کرده است تا مشتریان بدون دردسر و به راحتی از تعمیر ماشین لباسشویی در محل با مناسب ترین هزینه و صرفه جویی در زمان بهره مند گردند. رضایت شما برای مهندسین آرا سرویس در اولویت بوده و ارائه ی خدمات با کیفیت هدف اصلی تیم ماست.


نتیجه گیری


با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت مشکلات متعددی برای ماشین لباسشویی ممکن است رخ دهد که تعمیر آن نیازمند یک تعمیر کار متبحر است. هر گاه با مشکلاتی مشابه با مشکلات فوق رو به رو شدید تنها کافیست در قسمت خدمات سایت با شماره های درج شده تماس گرفته و یا ثبت نام نمایید. در این هنگام ما با اعزام تیمی مجهز به محل مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف می نماییم.
کلمات کلیدی: عیب یابی در ماشین لباسشویی- مشکلات رایج در ماشین لباسشویی- خراب بودن کلید ماشین لباسشویی- تعویض میکروسوئیچ- آبگیری نکردن ماشین لباسشویی- خراب بودن هیدرواستات- سوختن موتور تایمر در ماشین لباسشویی- نشت آب از ماشین لباسشویی- گرم نشدن آب ماشین لباسشویی- تعمیر ماشین لباسشویی در محل

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام