7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-75931

تعمیر کولر گازی و اسپیلت

تعمیر کولر گازی و اسپیلت

 

آنچه در مورد کولر گازی خواهیم آموخت

 • تعمیر کولر گازی
 • مشکلات عمده در کولر گازی
 • تعمیر کولر گازی در محل
 • نتیجه گیری

تعمیر کولر گازی


با رسیدن فصل تابستان مسلما شما نیاز به یک سیستم خنک کننده ی عالی دارید چرا که گرما می تواند بسیار کلافه کننده باشد. از این رو شما ترجیح می دهید سیستم خنک کننده ی شما فوق العاده باشد و کاملا سالم و بدون مشکل محیط را خنک  کند. یکی از انواع لوازمی که امروزه در جهت خنک سازی مورد استفاده قرار می گیرد کولر گازی است. استفاده از کولر گازی به صورت کاملا متداول وجود دارد و یکی از عواملی که آن را به یک سیستم خنک کننده ی پرکاربرد تبدیل کرده است اولا کاهش اشغال کردن فضا و دوما قدرت خنک کنندگی بالای آن است. اما یکی از دغدغه های اصلی مردم در فصل گرما سرویس و تعمیر کولر گازی است.

از آن جایی که کولر گازی بسیار پر هزینه است نباید بگذارید به راحتی خراب شود. چرا که می تواند هزینه های زیادی را بر دوش شما بگذارد. یکی از اصلی ترین راه ها برای جلوگیری از خراب شدن کولر گازی سرویس مرتب آن است که معمولا قبل از شروع فصل می بایست انجام گیرد. از طرفی در صورت خرابی حتما باید آن را بررسی و به متخصص مراجعه نمایید.که در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیرات کولر گازی و مشکلات عمده ای که ممکن است برای آن پیش بیاید صحبت کنیم.


مشکلات عمده در کولر گازی


تعمیر کولر گازی نکته ی مهمی است. در ادامه ما در مورد تعدادی از مشکلات عمده ی کولر گازی صحبت خواهیم کرد.خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مشکل کولر گازی خود را بررسی کنید. اما توجه کنید که در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید تا حد امکان خود اقدام به برطرف سازی آن نکنید. چرا که از آن جایی که کولر گازی دارای سیستمی تقریبا پیچیده است می تواند موجب ایجاد مشکلاتی عمده تر شود. اما مشکلاتی که برای بیشتر کولر گازی ها به وجود می آید موارد زیر است:

 1. عدم خروج هوای خنک از کولر گازی: این مشکل را ما در کولر های آبی نیز مشاهده می کنیم که از عمده ترین مشکلات بوده و نیاز به تعمیر و برطرف کردن دارد. اولین اقدام بررسی و اطمینان از باز بودن دریچه های کولر گازی و ترموستات کولر است. در صورتی که مشکل از این قسمت نبود احتمالا مشکل کولر گازی شما از فیلتر هوا است. مسدود شدن فیلتر هوا مهم ترین عامل در پخش باد گرم از کولر گازی است.
 2. خاموش شدن ناگهانی کولر گازی: در این قسمت مجددا عدم پاکسازی به موقع فیلتر و کثیف بودن آن مطرح است. اما تنها این موضوع سبب بروز این مشکل نمی شود بلکه ممکن است مشکل از برد کولر،ترموستات یا کمپرسور باشد. در این صورت حتما می بایست از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکل را بررسی کرده و تشخیص دهد کدام یک از موارد گفته شده دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی است.
 3. نشت آب از کولر گازی: از مهم ترین و بیشتر مشکلاتی که برای کولر گازی ایجاد شده و باعث بروز مشکل برای فرد می شود نشت آب از کولر گازی است. در هنگام بروز این مشکل ابتدا کولر را خاموش کرده و سپس از یک فرد ماهر بخواهید از کولر شما بازدید کند. این مشکل احتمالا به علت گرفتگی مسیر تخلیه ی آب رخ می دهد. اما دلیل دیگر آن زنگ زدگی تشت تخلیه می باشد. تعمیر کاران متخصص در این زمینه می توانند با بازدید از کولر و تعویض قطعات مشکل را برطرف نمایند.
 4. خاموش نشدن کولر گازی: در صورتی که کولر گازی شما حتی پس از تنظیم درجه ی حرارت محیط خاموش نشد مطمئنا در قسمت ترموستات و یا سنسور دچار مشکلاتی شده است که می بایست برطرف گردد.
 5. افزایش زمان خاموش شدن کولر: ممکن است شما پس از خاموش کردن کولر مدت زمانی را صبر کنید تا به طور کامل خاموش شود. این یک مشکل است که حتما باید آن را رفع نمایید. کثیف بودن فیلتر کولر گازی از اصلی ترین دلایل آن است. همچنین در صورتی که مدت زمان زیادی است از کولر گازی استفاده می کنید و آن را سرویس نکرده اید احتمال بروز این مشکل و مشکلات مشابه وجود دارد که با سرویس کلی و رفع مشکلات ایجاد شده می توانید به راحتی آن را برطرف نمایید.
 6. عدم کار کردن فن: در صورتی که فن داخلی از کار افتاده است باید بررسی شود که شی داخل آن گیر نکرده باشد و یا اینکه فیلتر مسدود شده باشد. اما در صورت عدم کار فن خارجی مشکل از قطعه ی بیرونی کولر است که باید حتما آن را رفع نمایید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات بیشتری از قبیل مشکلات گفته شده مواجه شوید.
 7. عدم کار کردن خازن استارت: گاهی نیز ممکن است خازن استارت از کار بیفتد. این مشکل از پیچیده ترین مشکلات در کولر گازی است که در صورت مواجه شدن با آن حتما باید از یک متخصص بخواهید کولر شما را چک کرده و مشکل مربوطه را برطرف کند.

تعمیر کولر گازی در محل


از جمله خدماتی که همکاران ما می توانند برای شما ارائه دهند تعمیر کولر گازی در محل است. می دانید که نمی توان کولر گازی را پس از نصب به طور مکرر و با ایجاد مشکل از نصب خارج کرد. به همین علت در صورت بروز هر گونه مشکل در کولر گازی خود می توانید تنها با یک تماس از متخصصان ما کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل کولر گازی شما را رفع نمایند. در این صورت در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کرده اید و همچنین مشکل کولر خود را برطرف نموده اید.

 


نتیجه گیری


در مقاله ی بالا در مورد تعمیر کولر گازی سخن گفتیم و مشکلات عمده در کولر گازی را مطرح کردیم. مهم ترین نکته که باید آن را یاد آور شویم سرویس مرتب کولر گازی توسط متخصصین است. قبل از شروع فصل گرما به طور مرتب کولر خود را سرویس نمایید تا علاوه بر افزایش عمر کولر از خرابی آن جلوگیری نمایید. همچنین در صورت مشاهده ی مشکلی خاص در کولر گازی سریعا با تعمیر کاران ما تماس بگیرید و از حل مشکل توسط خودتان خودداری نمایید چرا که ممکن است مشکل گسترش پیدا کرده و هزینه های ناشی از تعمیر افزایش یابد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام