7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

5 توصیه برای افزایش طول عمر لوازم خانگی

افزایش عمر لوازم خانگی

5 توصیه برای افزایش طول عمر لوازم خانگی

امروزه تقریباً در هر خانه ای چند وسیله برقی وجود دارد. برای افزایش طول عمر وسایل خانگی مواردی است که با رعایت آن ها می توانید باعث افزایش طول عمر وسایل الکترونیکی خانه خود شوید. در ادامه به نکته های مهم و ویژه در این زمینه اشاره خواهیم داشت.

لوازم خانگی خانه

تعدادی از وسایل اکترونیکی امروزه جزء جدایی ناپذیری از اسباب خانه های ما شده اند. وسایلی مثل یخچال، تلویزیون، ماشین های لباسشویی، اتو، برخی از اجاق های گاز و مایکروویوها، سماورهای برقی یا چای سازها و غیره. که گاهی اوقات نبود هر کدام از آن ها می تواند زندگی روزمره ما را دچار اختلال کنند. حالا که این وسایل در زندگی ما این حجم تأثیرگذار را دارند پس لازم است بدانیم چگونه می توان از آن ها بهتر مراقبت کرد و باعث افزایش طول عمر آن ها شد.

خرید از نمایندگی های معتبر، نخستین گام در افزایش طول عمر وسایل خانگی

یک ضرب المثل معروف است که می گوید به جای این که چندین بار خرید کنید تنها یک بار خرید کنید. اگر راه های زیادی برای افزایش طول عمر یک وسیله الکترونیکی وجود داشته باشد، قطعاً خرید از یک نمایندگی معتبر اولین حلقه این زنجیره است. خرید از نمایندگی های معتبر حسن های بسیاری دارد. اول این که از کیفیت کالا مطمئن خواهید بود. دوم این که خیال شما راحت است که کالای خریداری شده دارای گارانتی معتبری است. مثلاً اگر یک یخچال فریزر با مارک جنرال الکتریک خریداری کرده باشید خیال تان جمع است که اگر به دلیلی دچار خرابی هم شد می توانید به نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک مراجعه کنید تا بدون صرف هزینه اضافی آن ها یخچال فریزر شما را تعمیر کنند.

افزایش طول عمر روش های نگهداری اختصاصی

همان طور که گفته شد مسئله خرید را باید جدی گرفت. اما اگر وسایل خانگی خود را از نمایندگی های معتبر تهیه کرده اید و همچنان دنبال نکته هایی برای افزایش طول عمر آن ها هستید لازم است تا برای هر وسیله الکترونیکی به صورت اختصاصی اقداماتی را انجام دهید.

یخچال های فریزر

نکته هایی که برای افزایش طول عمر یک یخچال لازم است رعایت کنید به این قرار است.

استفاده از یخچال در محیط های خشک

تمیز نگه داشتن بدنه و داخل یخچال. البته فراموش نکنید نباید برای شستشوی بدنه از مواد شوینده قوی استفاده کرد.
می توانید کشوها و داخل یخچال را به کمک آب تمیز کنید.اما باید سپس آن ها را خشک کنید.
استفاده نکردن از این وسیله هنگامی که مرطوب است.
اختلالاط را جدی بگیرید و در صورتی که عیب و ایرادی داشت سریعاً با نمایندگی های مجاز شرکت سازنده یخچال تماس بگیرید. برای مثال اگر یخچال شما دوو است با نمایندگی تعمیرات دوو تماس حاصل کنید.

ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی دومین کالای الکترونیکی است که در خیلی از خانه ها پیدا می شود. برای افزایش طول عمل ماشین لباس شویی لازم است:

از تماس موتور و فضای پشتی آن با آب جلوگیری کنید.
در جایی از آن استفاده کنید که کمترین تکان را تجربه کند.
پس از چند بار استفاده از آن فیلتر ماشین لباس شویی را تمیز کنید.
پس از هربار استفاده آن را از برق بکشید.

نکات مهم دیگر برای افزایش طول عمر دیگر وسایل الکترونیکی

در مراقبت از دیگر وسایل الکترونیکی نیز لازم است از آن ها در برابر رطوبت محافظت کنید. آن ها را پس از هربار استفاده تمیز کنید. دفترچه های راهنما را به دقت بخوانید و روش استفاده از آنها را بدانید. و اگر دچار خرابی شدند به نمایندگی های مجاز و مرتبط با همان وسیله مثل نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس یا نمایندگی تعمیرات فریجیدر مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام