7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-75931

تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی

برای تعمیرات ماشین لباسشویی دانستن این امر مهم است که ساختار اغلب دستگاه ها یکی است و تنها کیفیت قطعات با یکدیگر متفاوت می باشد. از این رو یادگیری اصول کلی تعمیرات ماشین لباسشویی به همراه تجربه می تواند، مهارت فرد را در این امر تا حدود زیادی بالا ببرد. برای یادگیری نحوه تعمیرات ماشین لباسشویی آشنایی و شناخت قطعات مکانیکی و الکترونیکی این دستگاه و برد هوشمند الکترونیکی آن از جمله اصول اصلی می باشد.

مشکلات رایج تعمیرات ماشین لباسشویی
با توجه به کاربرد فراوانی که ماشین لباسشویی در زندگی های امروزه دارد، این وسیله به یکی از ضروری ترین وسایل در منازل تبدیل شده است که خرابی آن و هر گونه اختلال در کارکردش می تواند معضلی بسیار بزرگ تلقی شود. در تعمیرات ماشین لباسشویی مشکلات رایجی وجود دارد که می توان عامل اصلی در بروز عیب در دستگاه را شناخت و برطرف کرد. از جمله انواع مشکلات رایج در خرابی ماشین لباسشویی می توان به صدای زیاد ماشین به هنگام کار کردن، عدم تخلیه آب در ماشین، روشن نشدن ماشین، بوی سوختگی به هنگام کار کردن ماشین، نشتی دادن ماشین، عدم چرخش ماشین لباسشویی، کار نکردن تایمر، باز نشدن در ماشین لباسشویی، اختلال در برنامه های شستشو ماشین لباسشویی، اجرای تنها یک برنامه از شستشو و… اشاره کرد.

شاید گاهی خودتان برای تعمیرات ماشین لباسشویی خود شخصاً اقدام کرده باشید و حتی در این امر موفق شده و به خوبی ایراد دستگاه را برطرف کرده باشید؛ اما خاطر نشان می کنیم که برای تعمیرات ماشین لباسشویی داشتن تخصص امری الزامی می باشد.

تعمیرات ماشین لباسشویی

شناخت قطعات مکانیکی برای تعمیرات ماشین لباسشویی
برای عیب یابی مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی شناخت قطعات مختلف این دستگاه می تواند به شما کمک شایانی بکند از این رو چنان چه هر قسمتی از دستگاه لباسشویی شما دچار ایراد شد، شناخت قطعات مربوط به آن بخش می تواند در یافتن عیب ماشین و رفع آن مؤثر باشد. به طور مثال اگر ماشین لباسشویی به خوبی آبگیری و تخلیه نمی کند می توانید به بررسی قطعاتی از قبیل کوپلینگ موتور دایرکت درایو بدون تسمه، قفل در و یا قفل داخلی ماشین، موتور مومی، کلاچ، کلید درپوش و تسمه متحرک ماشین بپردازید و هر کدام را تک تک بررسی کنید تا متوجه شوید ایراد اصلی از کدام قطعه است که آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

اهمیت شناخت برد الکترونیکی برای تعمیرات ماشین لباسشویی
یکی از تخصصی ترین بخش های تعمیرات ماشین لباسشویی هوشمند، عیب یابی و تعمیر برد الکترونیکی این دستگاه ها است. ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم های خانگی به طور هوشمند کار می کند و این عملکرد وابسته به بردهای الکترونیکی می باشد که در آن تعبیه شده است. برد الکترونیکی که در ماشین لباسشویی وجود دارد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که شناخت تک تک قطعات روی برد و همچنین کاربرد هر یک از آن ها حائز اهمیت است.

شناخت آی سی های برد فرمان، شناخت برنامه ریزی و پروگرام کردن بردهای فرمان، آموزش نقشه خوانی مدارات، تکنیک های عیب یابی مدارات الکترونیکی بدون نقشه، آشنایی با کدهای خطا و رفع عیب آن ها تنها بخشی از اطلاعات لازم است که برای تعمیرات ماشین لباسشویی ضروری است. به طور مثال زمانیکه ماشین لباسشویی برنامه های خود را به درستی اجرا نمی کند و یا اینکه فقط یک برنامه را اجرا می کند لازم است تا بتوانید با اطلاعات کافی و تخصص لازم به عیب یابی برد الکترونیکی و تعمیرات ماشین لباسشویی بپردازید.

تعمیرات ماشین لباسشویی
نحوه مراقبت از ماشین لباسشویی
ماشین های لباسشویی ممکن است در طول زمان کند شوند و دوده و جرم در آن‌ها جمع شود. اگر به درستی از آن‌ها نگهداری نشوند، ممکن است خراب شوند و این تعمیرات ماشین لباسشویی گران قیمت هستند. در اینجا نکاتی برای نگهداری و تعمیرات ماشین لباسشویی آورده شده ‌است.

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی

مطمئن شوید که لوله‌ها کاملاً بدون هیچ مشکلی نصب شده‌اند تا از نشت آب جلوگیری شود.
از ابزار تراز تجاری استفاده کنید تا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی تراز است؛ تراز بودن دستگاه به این دلیل اهمیت دارد که در این صورت ماشین لباسشویی کج نشده یا تعادل آن به هم نمی‌خورد.
هنگام شستن لباس‌ها

از مواد شوینده یا نرم‌کننده‌ها به میزان ذکر شده روی بسته‌بندی آن‌ها استفاده کنید.

اهمیت تمیز کردن ماشین لباسشویی به طور مرتب

سطح بیرونی ماشین لباسشویی باید همیشه تمیز باشد. می‌توانید آن را با پارچه‌ی مرطوبی تمیز کنید. همچنین مطمئن شوید که روی سطح خراش ایجاد نکنید.
تمیز نگه داشتن مخزن ماشین لباسشویی نیز به همان اندازه مهم است. با این کار می‌توانید از بو گرفتن آن جلوگیری کرده و هر گونه باقیمانده‌ی مواد شوینده را پاک کنید. بسته به اینکه چقدر از ماشین استفاده می‌کنید، آن را هر ماه یا سه ماه یکبار تمیز کنید. روش ساده‌ای برای تمیز کردن مخزن ماشین این است که آن را پر از آب کرده و سپس 3 فنجان سرکه سفید و نصف فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید. ماشین لباسشویی خالی را روی درجه سرد قرار داده و اجازه دهید یک یا دو دور بچرخد.
نگهداری و تعمیرات ماشین لباسشویی

استفاده از ماموران خدماتی برای بررسی ماشین لباسشویی می‌تواند به افزایش عمر آن کمک کند. می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید، اما در صورتی که مطمئن نیستید، بهتر است با مامور خدماتی تماس بگیرید که به آن اعتماد دارید.
مطمئن شوید که از تمام قسمت‌های ماشین لباسشویی خود مراقبت می‌کنید. بهتر است لوله‌ها و اتصال‌ها را هر سه سال یکبار جایگزین کنید، حتی اگر مشکلی نداشته باشند.
دنبال کردن این دستورالعمل‌ها و اطمینان از عمر طولانی ماشین لباسشویی‌تان، کار آسانی است. آیا توصیه‌ای برای کسانی دارید که به تازگی ماشین لباسشویی خریداری کرده‌اند؟ شما چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز می‌کنید؟

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تعمیرکار میخوام