تعمیر اجاق گاز

تعمیر ماشین لباسشویی

 – تعمیر یخچال خشک کن

 – تعمیر پکیج

 – تعمیر اسپلیت

 – تعمیر تلوزیون

– تعمیر هود

 – تعمیر قهوه ساز

 – تعمیر شومینه

 – تعمیر موتور خونه

 – تعمیر استخر

 – تعمیر یخچال فریزر

 – تعمیر ساید بای ساید

 – تعمیر لباس شویی

 – تعمیر ظرف شویی

 – تعمیر ماکروفر

 – تعمیر جاروبرقی

 – تعمیر اجاق گاز 

 – تعمیر فر برقی

 – تعمیر فر گازی

تعمیر گاز

تعمیر اجاق گاز

 

امروزه به ندرت کسی است که از داشتن اجاق گاز در خانه یا محل کارش بی نصیب باشد ، هر چه بیشتر در مورد لوازم منزلتان اطلاعات داشته باشید میتوانید در هنگام خرابی به راحتی آن را تعمیر کنید.
شما با صرف هزینه کم میتوانید به جای خرید اجاق گاز گران قیمت از همان وسیله ای که سالهاست از آن استفاده میکنید ویا طرز کارش به خوبی آشنا هستید استفاده کنید .
پس بهتر است به نکاتی درباره تعمیر اجاق گاز آگاه شوید و با قطعات مختلف اجاق گاز آشنا شوید. اجاق گاز در بازار با اندازه ها ، طرح ها و مدل های مختلفی ارائه میشود ولی به طور کلی همه آنها از تعدادی قطعه و لوازم مشابه تشکیل شده اند.

ساختار اجاق گاز فردار :

شیرها
شمعک
جوجه گردان
عایق چند راهه
مشعل ها
نازل ها
محفظه مخلوط هوا و گاز
بدنه
ترموکوبل
فندک
ترموستات
ساعت با زنگ خطر
درجه تنظیم کننده حرارت

بررسی رایج ترین ایرادات اجاق گاز :
تنظیم نبودن شعله پیلوت:
اگر رنگ شعله پیلوت آبی رنگ نبود و یا طول شعله کمتر از 6 میلی متر بود در این صورت امکان دارد شعله به راحتی خاموش شود برای رفع این مشکل باید قاب یا محافظ پیلوت را بیرون کشیده و با دقت سوراخ های آن را به کمک میله های نازک تمیز کرد و در صورتی که مشکل هنوز وجود داشته باشد پیچ تنظیم کننده را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید .
تنظیم نبودن گاز مشعل :
به صورت طبیعی رنگ شعله باید آبی و ارتفاع آن باید حدود 20 ملی متر باشد در صورت بروز مشکل به کمک یک آچار مناسب میتوانید با چرخش مهره تنظیم کندده گاز در جهت عقربه های ساعت جریان گاز را افزایش و با حرکت در خلاف جهت عقربه های ساعت جریان آن را کاهش دهید.

نظر دهید