تعمیرات ماشین لباسشویی

برای تعمیرات ماشین لباسشویی دانستن این امر مهم است که ساختار اغلب دستگاه ها یکی است و تنها کیفیت قطعات با یکدیگر متفاوت می باشد. از این رو یادگیری اصول کلی تعمیرات ماشین لباسشویی به همراه تجربه می تواند، مهارت فرد را در این امر تا حدود زیادی بالا ببرد. برای یادگیری نحوه تعمیرات ماشین لباسشویی آشنایی و شناخت قطعات مکانیکی و الکترونیکی این دستگاه و برد هوشمند الکترونیکی آن از جمله اصول اصلی می باشد.

مشکلات رایج تعمیرات ماشین لباسشویی

با توجه به کاربرد فراوانی که ماشین لباسشویی در زندگی های امروزه دارد، این وسیله به یکی از ضروری ترین وسایل در منازل تبدیل شده است که خرابی آن و هر گونه اختلال در کارکردش می تواند معضلی بسیار بزرگ تلقی شود. در تعمیرات ماشین لباسشویی مشکلات رایجی وجود دارد که می توان عامل اصلی در بروز عیب در دستگاه را شناخت و برطرف کرد. از جمله انواع مشکلات رایج در خرابی ماشین لباسشویی می توان به صدای زیاد ماشین به هنگام کار کردن، عدم تخلیه آب در ماشین، روشن نشدن ماشین، بوی سوختگی به هنگام کار کردن ماشین، نشتی دادن ماشین، عدم چرخش ماشین لباسشویی، کار نکردن تایمر، باز نشدن در ماشین لباسشویی، اختلال در برنامه های شستشو ماشین لباسشویی، اجرای تنها یک برنامه از شستشو و… اشاره کرد.

شاید گاهی خودتان برای تعمیرات ماشین لباسشویی خود شخصاً اقدام کرده باشید و حتی در این امر موفق شده و به خوبی ایراد دستگاه را برطرف کرده باشید؛ اما خاطر نشان می کنیم که برای تعمیرات ماشین لباسشویی داشتن تخصص امری الزامی می باشد.

تعمیرات ماشین لباسشویی

شناخت قطعات مکانیکی برای تعمیرات ماشین لباسشویی

برای عیب یابی مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی شناخت قطعات مختلف این دستگاه می تواند به شما کمک شایانی بکند از این رو چنان چه هر قسمتی از دستگاه لباسشویی شما دچار ایراد شد، شناخت قطعات مربوط به آن بخش می تواند در یافتن عیب ماشین و رفع آن مؤثر باشد. به طور مثال اگر ماشین لباسشویی به خوبی آبگیری و تخلیه نمی کند می توانید به بررسی قطعاتی از قبیل کوپلینگ موتور دایرکت درایو بدون تسمه، قفل در و یا قفل داخلی ماشین، موتور مومی، کلاچ، کلید درپوش و تسمه متحرک ماشین بپردازید و هر کدام را تک تک بررسی کنید تا متوجه شوید ایراد اصلی از کدام قطعه است که آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

اهمیت شناخت برد الکترونیکی برای تعمیرات ماشین لباسشویی

یکی از تخصصی ترین بخش های تعمیرات ماشین لباسشویی هوشمند، عیب یابی و تعمیر برد الکترونیکی این دستگاه ها است. ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم های خانگی به طور هوشمند کار می کند و این عملکرد وابسته به بردهای الکترونیکی می باشد که در آن تعبیه شده است. برد الکترونیکی که در ماشین لباسشویی وجود دارد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که شناخت تک تک قطعات روی برد و همچنین کاربرد هر یک از آن ها حائز اهمیت است.

شناخت آی سی های برد فرمان، شناخت برنامه ریزی و پروگرام کردن بردهای فرمان، آموزش نقشه خوانی مدارات، تکنیک های عیب یابی مدارات الکترونیکی بدون نقشه، آشنایی با کدهای خطا و رفع عیب آن ها تنها بخشی از اطلاعات لازم است که برای تعمیرات ماشین لباسشویی ضروری است. به طور مثال زمانیکه ماشین لباسشویی برنامه های خود را به درستی اجرا نمی کند و یا اینکه فقط یک برنامه را اجرا می کند لازم است تا بتوانید با اطلاعات کافی و تخصص لازم به عیب یابی برد الکترونیکی و تعمیرات ماشین لباسشویی بپردازید.

نظر دهید